Jak převést CZ doménu?

Co potřebuji k převodu CZ domény?

K převodu CZ domény je nutné mít především platný email držitele a autorizační heslo k převodu. Převod lze sice realizovat i bez platného emailu, ale v takovém případě je každý krok převodu nutné ověřovat pomocí úředně ověřeného nebo elektronického podpisu držitele domény. Převodní proces se tím může neúměrně protáhnout a neplatný kontakt vám u domény zůstane i po převodu.

Kde získám autorizační heslo k převodu?

 • Lze jej získat přes registrátora Media4web, kam vaši doménu budeme převádět viz formulář zde.
 • Lze jej získat také přes správce národní domény sdružení CZ-NIC zde.
 • Vždy jej lze získat také u vašeho stávajícího registrátora.

Předal jsem vám autorizační heslo k převodu, co bude následovat?

Pokud je autorizační heslo platné, je z naší strany zahájen převod domény a provedena online změna na nového registrátora Media4web. Nový registrátor vám obratem zašle email se žádosti o potvrzení prováděných změn. Žádost je zaslána na email držitele domény a obsahuje odkaz na stránky registrátora, kde změnu jednoduše potvrdíte tlačítkem "Potvrzuji". Po vašem odsouhlasení je provoz hostingových služeb z našich serverů dostupný cca do 1-2 dní.

Jak dlouho převod trvá a kdy budou služby dostupné z vašich serverů?

Za ideálních podmínek lze celý převod realizovat cca do 1-2 dnů. Doba je závislá na replikaci DNS v síti internet a vaší součinnosti při převodu, dle výše popsaných bodů převodu.

Jak převést COM, NET, BIZ, NAME, ORG, INFO, US doménu?

Co potřebuji k zahájení převodu?

 1. Platný email držitele.
 2. Autorizační heslo k převodu tzv. Auth-ID (označované někdy také jako Secret key, ECC apod.).
 3. Doména nesmí být mladší 60 dnů od registrace nebo uplynout méně než 60 dnů od posledního převodu.
 4. Doména nesmí být uzamčena proti převodu.
 5. Doména nesmí být po expiraci.
 6. Doména musí být po vaší objednávce převodu u nás uhrazena.

Kde získám autorizační heslo k převodu a jak zajistím odemčení domény?

Kontaktujte vašeho registrátora (provozovatele) domény a požádejte jej o zaslání autorizačního hesla k převodu na email držitele domény. Zároveň svého registrátora požádejte o odemčení domény k převodu.

Předal jsem vám autorizační heslo k převodu, co bude následovat?

Pokud je autorizační heslo platné, je z naší strany zahájen převod domény k registrátorovi Gransy, který vám naším prostřednictvím zašle žádost o potvrzení prováděných změn. Žádost je zaslána na email držitele domény, který ji potvrzuje. Po vašem potvrzení se čeká už pouze na uvolnění domény původním registrem.

Pozn: Původní registrátor vám muže navrhnout ukončení převodu, proto pozorně čtěte instrukce, které vám registrátoři zasílají a v případě nejasností nás kontaktujte.

Jak dlouho převod trvá a kdy budou služby dostupné z vašich serverů?

Změna registrátora (aniž by došlo ke změně "name serveru" (NS)) je zpravidla dokončena do 5 dnů od vašeho potvrzení změn na emailu držitele (doba uvolnění domény závisí na původním registrátorovi). Poté co doménu převezme nový registrátor jsou doméně automaticky nastaveny naše NS záznamy určující, kde doména hostuje. Tato změna se v síti internet projeví zpravidla do 1-2 dnů.

Bude spolu s převodem prodloužena platnost domény?

Ano, spolu s převodem je provedeno kumulativní prodloužení platnosti domény o 12 měsíců od data původní expirace domény.

Jak převést DE doménu?

Co potřebuji k zahájení převodu?

 1. Platný email držitele.
 2. Autorizační heslo k převodu tzv. Auth-ID (označované někdy také jako Secret key, ECC apod.).
 3. Doména musí být po vaší objednávce převodu u nás uhrazena.

Kde získám autorizační heslo k převodu?

Kontaktujte vašeho registrátora (provozovatele) domény a požádejte jej o zaslání autorizačního hesla k převodu.

Kam vám mám autorizační heslo zaslat?

Autorizační heslo k převodu lze uvést v objednávce převodu domény. Pokud jste objednávku už odeslali bez uvedení autorizačního hesla, můžete jej uvést také dodatečně po objednávce v uživatelském rozhraní ve správě své domény nebo jej zaslat spolu s názvem vaší domény autorizovaným požadavkem postřednictvím formuláře Klientská podpora.

Bude spolu s převodem prodloužena platnost domény?

Spolu s dokončením převodu dojde k vynulování data expirace a doména bude prodloužena o 1 rok od data zahájení převodu.

Kam vám mohu zaslat autorizační heslo k převodu?

Autorizační heslo k převodu lze uvést v objednávce převodu domény. Pokud jste objednávku už odeslali bez uvedení autorizačního hesla, můžete jej uvést také dodatečně po objednávce v uživatelském rozhraní v detailu své domény nebo jej zaslat spolu s názvem vaší domény autorizovaným požadavkem postřednictvím formuláře Klientská podpora.

Kdy bude doména po převodu funkční?

Zpravidla se jedná o 1 až 2 dny po dokončení převodu v závislosti na replikaci DNS mimo naši síť. Doba samotného převodu domén, může být nicméně pro různá TLD odlišná a záviset i na vaší součinosti při převodu.

Mohu u vás hostovat bez převodu domény?

Ano je to možné. V objednávce vaší doménu nejprve ověřte. Po ověření u položky "Změna registrátora" nastavte "NE". V dalším kroku objednávky zvolte požadovaný hostingový program a objednávku dokončete. Nyní je nutné vaši doménu od vašeho registrátora k nám nasměrovat. Kontaktujte proto technickou podporu vašeho technického správce domény a požadejte jej o změnu nastavení name serveru nebo NSSETu, dle níže uvedených parametrů.

Identifikátor našeho NSSETu je:

 • NSS:HOSTING90:1

Sada našich name serverů je:

 • ns1.hosting90.cz
 • ns2.hosting90.cz
 • ns3.hosting90.net

Změna se projeví zpravidla do 1 - 2 dnů od okamžiku provedení změny ze strany vašeho provozovatele domény.